Final Scores, Thursday Feb. 18

Final Scores, Thursday Feb. 18

BOYS BASKETBALL

Aberdeen Christian 55, Aberdeen Roncalli 45

Burke 71, Wagner 58

Canistota 55, Irene-Wakonda 40

Canton 69, Alcester-Hudson 56

Clark/Willow Lake 49, Sisseton 46

Corsica/Stickney 68, Hanson 58

Custer 63, Lead-Deadwood 26

Dakota Valley 68, Sioux City, East, Iowa 60

Dupree 66, Newell 44

Elkton-Lake Benton 61, Arlington 57

Ethan 58, Tripp-Delmont/Armour 53

Faulkton 62, Sully Buttes 36

Florence/Henry 51, Warner 49

Freeman Academy/Marion 74, Menno 48

Gayville-Volin 65, Freeman 35

Howard 63, Viborg-Hurley 52

Kimball/White Lake 68, Andes Central/Dakota Christian 67

Lake Preston 52, Colman-Egan 44

Leola/Frederick 66, North Central Co-Op 30

Lower Brule 74, Philip 40

Madison 61, Beresford 33

Marty Indian 62, Colome 58

Mt. Vernon/Plankinton 75, Parkston 54

North Border 72, Hillsboro/Central Valley, N.D. 47

Oldham-Ramona/Rutland 83, Centerville 65

Potter County 61, Ipswich 37

Rapid City Christian 62, Hill City 48

Rapid City Stevens 69, Rapid City Central 60

Redfield 64, Webster 37

Sanborn Central/Woonsocket 54, Mitchell Christian 50, OT

Sioux Falls Christian 58, Harrisburg 57, OT

Sioux Falls O’Gorman 65, Sioux Falls Washington 62

Sioux Falls Roosevelt 71, Brandon Valley 58

Sioux Valley 69, Garretson 38

Tiospa Zina Tribal 60, Britton-Hecla 30

Vermillion 65, Flandreau 49

Waubay/Summit 64, Northwestern 32

West Central 61, McCook Central/Montrose 43

GIRLS BASKETBALL

Aberdeen Roncalli 39, Aberdeen Christian 23

Andes Central/Dakota Christian 51, Kimball/White Lake 28

Arlington 50, Elkton-Lake Benton 45

Belle Fourche 52, New Underwood 39, OT

Bridgewater-Emery 63, DeSmet 47

Burke 62, Gregory 50

Canton 46, Alcester-Hudson 37

Castlewood 63, Estelline/Hendricks 28

Centerville 55, Oldham-Ramona/Rutland 14

Colome 63, Marty Indian 52

Custer 62, Lead-Deadwood 25

Dell Rapids 51, Madison 46

Ethan 61, Tripp-Delmont/Armour 36

Faulkton 53, Sully Buttes 47

Freeman 70, Gayville-Volin 47

Garretson 69, Sioux Valley 67

Hanson 55, Chamberlain 50

Harding County 54, Hulett, Wyo. 10

Herreid/Selby Area 66, Northwestern 21

Hill City 71, Rapid City Christian 63

Howard 65, Viborg-Hurley 55

Ipswich 55, Potter County 47

Jones County 61, Lyman 39

Kadoka Area 60, Bennett County 58

Lemmon 76, McIntosh 24

Leola/Frederick 39, North Central Co-Op 36

McCook Central/Montrose 72, Chester 25

Menno 48, Freeman Academy/Marion 13

Miller 51, Highmore-Harrold 46

Mobridge-Pollock 68, Stanley County 32

Newell 54, Dupree 49

Parkston 54, Mt. Vernon/Plankinton 42

Sanborn Central/Woonsocket 36, Mitchell Christian 27

Scotland 45, Canistota 32

Sioux Falls Washington 64, Brandon Valley 44

Spearfish 56, Douglas 27

Sturgis Brown 54, Hot Springs 36

Tea Area 70, Parker 40

Tri-Valley 57, Lennox 38

Vermillion 55, Irene-Wakonda 53

West Central 54, Baltic 30

White River 75, Lakota Tech 61

Wolsey-Wessington 58, Hitchcock-Tulare 57