Riverfront Broadcasting Sports Schedule

*Schedule is subject to change with little notice

  • KCCR – Pierre Governor Sports

Nov. 2 – Pierre Volleyball vs. Jefferson – 7:00

Nov. 5 – Pierre Football State Semifinal – 7:00

Nov. 11 – Pierre Volleyball SoDak 16 – TBD

Nov. 12 – Pierre Football State Championship – 7:00

Nov. 18-20 – Pierre Volleyball State Tournament – TBD

Dec. 10 – Boys Basketball @ Rapid City Stevens – 8:00 CT

Dec. 11 – Boys Basketball @ Rapid City Central – 2:30 CT

Dec. 17 – Boys Basketball vs. Stugis – 7:00

Dec. 18 – Boys Basketball vs. Spearfish – 2:00

Jan. 6 – Girls Basketball @ SF Lincoln – 7:00

Jan 8. – Girls Basketball vs. SF Washington – 4:00

Jan 11. – Boys Basketball @ Winner – 7:30

Jan 13. – Boys Basketball vs. Mitchell – 7:00

Jan. 14 – Girls Basketball @ Mitchell – 7:00

Jan 18. – Girls Basketball @ Douglas – 8:00 CT

Jan 20. – Boys Basketball vs. Douglas – 7:00

Jan 21. – Girls Basketball @ Brandon Valley – 7:00

Jan. 25 – Boys Basketball vs. Aberdeen Central – 7:00

Jan. 28 – Girls Basketball vs. O’Gorman – 7:00

Feb. 1 – Girls Basketball vs. Harrisburg – 7:00

Feb. 3 – Girls Basketball @ Yankton – 7:00

Feb. 4 – Boys Basketball vs. Yankton – 7:00

Feb. 8 – Girls Basketball vs. Huron – 7:00

Feb. 11 – Boys Basketball @ Bismarck – 7:00

Feb. 15 – Girls Basketball vs. Brookings – 7:00

Feb. 17 – Boys Basketball @ Brookings – 7:00

Feb. 18 – Girls Basketball @ Watertown – 7:00

Feb. 22 – Boys Basketball vs. SF Jefferson – 7:00

Mar. 4 – Girls SoDak 16 – TBD

Mar. 5 – Boys SoDak 16 – TBD

  • Country 95.3 – Sully Buttes Chargers Sports

Nov. 1 – Sully Buttes Volleyball vs. Sunshine Bible Academy – 7:00

Nov. 2, 4 – Region Volleyball Tournament – TBD

Nov. 9 – Sully Buttes Volleyball Class B SoDak 16 – TBD

Nov. 18-20 – Sully Buttes Volleyball Class B State Tournament -TBD

Dec. 7 – Girls Basketball @ Ipswich

Dec. 10 – Girls Basketball vs. North Central

Dec. 11 – Girls Basketball @ Jones County

Dec. 14 – Doubleheader vs. Lyman

Dec. 17 – Girls Basketball @ Herreid/Selby Area

Dec. 18 – Doubleheader vs. Winner

Dec. 20 – Doubleheader @ Aberdeen Roncalli

Dec. 28 – @ Parkston Classic

Jan. 4 – Girls Basketball vs. Phillip

Jan. 6 – Doubleheader @ Highmore-Harrold

Jan. 8 – Girls Basketball @ Redfield Classic

Jan. 11 – Boys Basketball vs. Ipswich

Jan. 13 – Doubleheader vs. Miller

Jan. 15 – Boys Basketball @ Redfield Classic

Jan. 18 – Doubleheader @ Timber Lake

Jan. 20 – Girls Basketball vs. Stanley County

Jan. 25 – Boys Basketball @ Stanley County

Jan. 27 – Doubleheader @ Hitchcock-Tulare

Jan. 29 – Doubleheader @ Warner

Feb. 1 – Doubleheader vs. Jones County

Feb. 4 – Doubleheader @ Potter County

Feb. 8 – Boys Basketball @ Herreid/Selby Area

Feb. 10 – Doubleheader vs. Mobridge-Pollock

Feb. 12 – Girls Basketball @ Warner Classic

Feb. 15 – Doubleheader vs. Sunshine Bible Academy

Feb. 17 – Doubleheader vs. Faulkton Area

Feb. 19 – Boys Basketball @ Warner Classic

Feb. 25 – Boys Basketball @ North Central

  • Capital City Rock – Oahe Capitals Hockey

Nov. 26 – Capitals @ Mitchell – 8:00

Dec. 3 – Capitals @ Aberdeen – 8:00

Dec. 4 – Capitals @ Watertown – 8:30

Dec. 5 – Capitals @ Huron – 4:00

Dec. 12 – Capitals @ Rushmore – 3:00 CT

Dec. 18 – Capitals vs. Yankton – 7:00

Jan. 1 – Capitals @ Sioux Falls 2 – 8:30

Jan. 2 – Capitals @ Brookings – 2:00

Jan. 8 – Capitals vs. Brookings – 7:00

Jan. 9 – Capitals vs. Mitchell – 4:00

Jan. 22 – Capitals vs. Rushmore – 6:00

Jan. 23 – Capitals vs. Aberdeen – 4:00

Jan. 29 – Capitals vs. Sioux Falls 1 – 6:00

Jan. 30 – Capitals vs. Sioux Falls 2 – 2:30

Feb. 5 – Capitals vs. Watertown – 7:00

Feb. 13 – Capitals vs. Huron – 4:00

Feb. 19 – Capitals vs. Sioux Center – 6:00

Feb. 20 – Capitals vs. Sioux Center – 12:00

Feb. 26 – Capitals @ Sioux Falls 1 – 5:30

March 4-6 Girls State Hockey Tournament – All 11 Games

March 11-13 Boys State Hockey Tournament – All 11 Games